Samtec Inc. ZW-50-15-T-S-235-150
Part No.:
ZW-50-15-T-S-235-150
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-15-T-S-235-150 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height:
0.235" (5.969mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)