Samtec Inc. ZW-50-15-T-S-200-335
Part No.:
ZW-50-15-T-S-200-335
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-15-T-S-200-335 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.335" (8.509mm)