Samtec Inc. ZW-50-13-T-S-625-450
Part No.:
ZW-50-13-T-S-625-450
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-13-T-S-625-450 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.625" (15.875mm)
Length - Tail:
0.450" (11.430mm)