Samtec Inc. ZW-50-13-T-S-590-160
Part No.:
ZW-50-13-T-S-590-160
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-13-T-S-590-160 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.480" (12.192mm)
Length - Stack Height:
0.590" (14.986mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)