Samtec Inc. ZW-50-11-T-S-470-220
Part No.:
ZW-50-11-T-S-470-220
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-11-T-S-470-220 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.470" (11.938mm)
Length - Tail:
0.220" (5.588mm)