Samtec Inc. ZW-50-11-T-S-370-220
Part No.:
ZW-50-11-T-S-370-220
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-11-T-S-370-220 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.220" (5.588mm)