Samtec Inc. ZW-50-11-T-S-300-090
Part No.:
ZW-50-11-T-S-300-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-11-T-S-300-090 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.540" (13.716mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)