Samtec Inc. ZW-50-10-T-S-450-250
Part No.:
ZW-50-10-T-S-450-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-10-T-S-450-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)