Samtec Inc. ZW-50-09-T-S-375-240
Part No.:
ZW-50-09-T-S-375-240
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-09-T-S-375-240 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.240" (6.096mm)