Samtec Inc. ZW-50-09-T-S-355-150
Part No.:
ZW-50-09-T-S-355-150
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-09-T-S-355-150 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height:
0.355" (9.017mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)