Samtec Inc. ZW-40-11-T-S-730-100
Part No.:
ZW-40-11-T-S-730-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Shipping
ZW-40-11-T-S-730-100 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.730" (18.542mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)