Samtec Inc. ZW-40-10-T-S-600-100
Part No.:
ZW-40-10-T-S-600-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Shipping
ZW-40-10-T-S-600-100 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)