Samtec Inc. ZW-40-09-T-S-500-115
Part No.:
ZW-40-09-T-S-500-115
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Shipping
ZW-40-09-T-S-500-115 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)