Samtec Inc. ZW-40-09-T-S-492-119
Part No.:
ZW-40-09-T-S-492-119
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Shipping
ZW-40-09-T-S-492-119 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height:
0.492" (12.497mm)
Length - Tail:
0.119" (3.023mm)