Samtec Inc. ZW-36-20-T-S-510-113
Part No.:
ZW-36-20-T-S-510-113
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-20-T-S-510-113 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.507" (12.878mm)
Length - Stack Height:
0.510" (12.954mm)
Length - Tail:
0.113" (2.870mm)