Samtec Inc. ZW-36-14-T-S-815-100
Part No.:
ZW-36-14-T-S-815-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-14-T-S-815-100 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.515" (13.081mm)
Length - Stack Height:
0.815" (20.700mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)