Samtec Inc. ZW-36-14-T-S-800-520
Part No.:
ZW-36-14-T-S-800-520
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-14-T-S-800-520 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.520" (13.208mm)