Samtec Inc. ZW-36-14-T-S-510-170
Part No.:
ZW-36-14-T-S-510-170
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-14-T-S-510-170 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.750" (19.050mm)
Length - Stack Height:
0.510" (12.954mm)
Length - Tail:
0.170" (4.318mm)