Samtec Inc. ZW-36-14-T-S-1140-125
Part No.:
ZW-36-14-T-S-1140-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-14-T-S-1140-125 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
1.140" (28.956mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)