Samtec Inc. ZW-36-14-T-S-1125-205
Part No.:
ZW-36-14-T-S-1125-205
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-14-T-S-1125-205 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
1.125" (28.575mm)
Length - Tail:
0.205" (5.207mm)