Samtec Inc. ZW-36-14-T-S-1000-215
Part No.:
ZW-36-14-T-S-1000-215
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-14-T-S-1000-215 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.215" (5.461mm)