Samtec Inc. ZW-36-12-T-S-720-225
Part No.:
ZW-36-12-T-S-720-225
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-12-T-S-720-225 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height:
0.720" (18.288mm)
Length - Tail:
0.225" (5.715mm)