Samtec Inc. ZW-36-12-T-S-680-300
Part No.:
ZW-36-12-T-S-680-300
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-12-T-S-680-300 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.050" (1.270mm)
Length - Stack Height:
0.680" (17.272mm)
Length - Tail:
0.300" (7.620mm)