Samtec Inc. ZW-36-12-T-S-665-245
Part No.:
ZW-36-12-T-S-665-245
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-12-T-S-665-245 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.665" (16.891mm)
Length - Tail:
0.245" (6.223mm)