Samtec Inc. ZW-36-12-T-S-590-315
Part No.:
ZW-36-12-T-S-590-315
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-12-T-S-590-315 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height:
0.590" (14.986mm)
Length - Tail:
0.315" (8.000mm)