Samtec Inc. ZW-36-12-T-S-500-230
Part No.:
ZW-36-12-T-S-500-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-12-T-S-500-230 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)