Samtec Inc. ZW-36-12-T-S-450-410
Part No.:
ZW-36-12-T-S-450-410
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-12-T-S-450-410 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.410" (10.414mm)