Samtec Inc. ZW-36-12-T-S-340-355
Part No.:
ZW-36-12-T-S-340-355
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-12-T-S-340-355 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.335" (8.509mm)
Length - Stack Height:
0.340" (8.636mm)
Length - Tail:
0.355" (9.017mm)