Samtec Inc. ZW-36-11-T-S-600-210
Part No.:
ZW-36-11-T-S-600-210
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-11-T-S-600-210 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.210" (5.334mm)