Samtec Inc. ZW-36-11-T-S-580-235
Part No.:
ZW-36-11-T-S-580-235
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-11-T-S-580-235 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.580" (14.732mm)
Length - Tail:
0.235" (5.969mm)