Samtec Inc. ZW-36-11-T-S-510-090
Part No.:
ZW-36-11-T-S-510-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-11-T-S-510-090 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.330" (8.382mm)
Length - Stack Height:
0.510" (12.954mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)