Samtec Inc. ZW-36-11-T-S-500-130
Part No.:
ZW-36-11-T-S-500-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-11-T-S-500-130 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)