Samtec Inc. ZW-36-10-T-S-450-215
Part No.:
ZW-36-10-T-S-450-215
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-10-T-S-450-215 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.215" (5.461mm)