Samtec Inc. ZW-36-10-T-S-200-250
Part No.:
ZW-36-10-T-S-200-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-10-T-S-200-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)