Samtec Inc. ZW-36-09-L-S-315-120
Part No.:
ZW-36-09-L-S-315-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-09-L-S-315-120 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height:
0.315" (8.000mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)