Samtec Inc. ZW-36-09-L-S-250-310
Part No.:
ZW-36-09-L-S-250-310
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-09-L-S-250-310 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.310" (7.874mm)