Samtec Inc. ZW-36-08-G-S-290-090
Part No.:
ZW-36-08-G-S-290-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-36-08-G-S-290-090 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.290" (7.366mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)