Samtec Inc. ZW-34-11-T-S-350-325
Part No.:
ZW-34-11-T-S-350-325
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Shipping
ZW-34-11-T-S-350-325 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
34
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)
Length - Tail:
0.325" (8.255mm)