Samtec Inc. ZW-34-07-T-D-229-105
Part No.:
ZW-34-07-T-D-229-105
Description:
CONN BRD STACK .100" 68POS
Shipping
ZW-34-07-T-D-229-105 Information
Number of Positions:
68
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.096" (2.438mm)
Length - Stack Height:
0.229" (5.817mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)