Samtec Inc. ZW-32-20-T-S-715-110
Part No.:
ZW-32-20-T-S-715-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-32-20-T-S-715-110 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.305" (7.747mm)
Length - Stack Height:
0.715" (18.161mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)