Samtec Inc. ZW-32-19-T-S-875-225
Part No.:
ZW-32-19-T-S-875-225
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-32-19-T-S-875-225 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.875" (22.225mm)
Length - Tail:
0.225" (5.715mm)