Samtec Inc. ZW-32-14-L-S-900-275
Part No.:
ZW-32-14-L-S-900-275
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-32-14-L-S-900-275 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height:
0.900" (22.860mm)
Length - Tail:
0.275" (6.985mm)