Samtec Inc. ZW-32-13-T-S-875-225
Part No.:
ZW-32-13-T-S-875-225
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-32-13-T-S-875-225 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.875" (22.225mm)
Length - Tail:
0.225" (5.715mm)