Samtec Inc. ZW-32-09-G-S-335-100
Part No.:
ZW-32-09-G-S-335-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-32-09-G-S-335-100 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height:
0.335" (8.509mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)