Samtec Inc. ZW-31-14-L-S-1080-230-LL
Part No.:
ZW-31-14-L-S-1080-230-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 31POS
Shipping
ZW-31-14-L-S-1080-230-LL Information
Number of Positions:
31
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
1.080" (27.432mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)