Samtec Inc. ZW-31-09-L-S-420-100
Part No.:
ZW-31-09-L-S-420-100
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 31POS
Shipping
ZW-31-09-L-S-420-100 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
31
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height:
0.420" (10.668mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)