Samtec Inc. ZW-30-13-T-S-1000-055
Part No.:
ZW-30-13-T-S-1000-055
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-30-13-T-S-1000-055 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.055" (1.400mm)