Samtec Inc. ZW-30-12-L-S-665-255
Part No.:
ZW-30-12-L-S-665-255
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-30-12-L-S-665-255 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.665" (16.891mm)
Length - Tail:
0.255" (6.477mm)