Samtec Inc. ZW-30-12-L-S-665-225
Part No.:
ZW-30-12-L-S-665-225
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-30-12-L-S-665-225 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.665" (16.891mm)
Length - Tail:
0.225" (5.715mm)