Samtec Inc. ZW-30-10-G-S-325-250
Part No.:
ZW-30-10-G-S-325-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-30-10-G-S-325-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height:
0.325" (8.255mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)